פנים רבות

״כבר הסכמתי שאני לא השם שלי, התואר או הסטטוס, שהמהות שלי לא יכולה להיות מוגדרת באמצעות דרגה או תפקיד. למרות זאת, כל אותם שמות תואר, הריקים ממשמעות, עיצבו את חיי: אני נזיר, אני בן, אני אח, אני דוד, בודהיסט, מורה למדיטציה, טולקו, ראש מנזר וסופר, טיבטי נפאלי, בן אדם. מי מכל אלה הוא המהות שלי?״

יונגי מינגיור רינפושה – נזיר, מורה בודהיסטי וסופר. לקוח מתוך ספרו ״מאוהב בעולם״

פנים רבות ותפקידים רבים יש לנו בחיים, עבור כל אדם אנחנו מהווים ומסמלים משהו אחר. לאנשים מסוימים אנחנו נותנים כוח וביטחון, לאחרים אוזן קשבת ובאחרים בכלל נעורר רגשות שליליים.
כל אותם תפקידים הם לא המהות שלנו, אבל הם חלק מאיתנו, אם נרצה בכך ואם לאו. כל אדם שבא איתנו במגע ממלא תפקיד מסוים בחיינו ואנחנו בחייו.

לכל תפקיד כזה יש את הדרישות והמחויבויות שלו וידרוש מאיתנו דברים שונים ולנו יש את הבחירה כיצד אנחנו רוצים למלא את התפקיד הזה.

אנשים שהם מקצוענים בתחומם הבינו את זה, הם ממלאים את התפקיד המקצועי שלהם יום ביומו בצורה הטובה ביותר שהם יכולים, גם אם היום קשה, או לא מתחשק, בגלל שאלו הן דרישות התפקיד.
כנ״ל לגבי הורים לילדים, שמוצאים כל כוח נפשי שיש בחזקתם כדי למלא את תפקיד כהורים בצורה מעוררת השתאות.

אני לא מרגיש כאילו יש ״אני״ יחיד שתמיד מלווה אותי. לכל סיטואציה יש ״אני״ משלה ולכל תפקיד יש ״אני״ משלו. כן הם חולקים הרבה מהמשותף, אך הם לא זהים ולא חייבים להיות.

איזה תפקידים אתם ממלאים בחיים של אנשים אחרים? האם אתם מודעים להם? ואיך אתם יכולים למלא את התפקידים האלו בצורה שתרגישו גאים בה?

%d בלוגרים אהבו את זה: