קנייה גדולה

העגלה מתמלאת יותר ויותר בכל מעבר. ״בטח שצריך גם את האורז המלא וגם את האורז הלבן״ אני חושב לעצמי ומוסיף את שתי האריזות לעגלה ומנסה לייצב אותן כך שלא ייפלו. אני מגיע לקופה וחושב שהפעם באמת הגזמתי.

האם באמת הגזמתי? תלוי מה יש בעגלה. אם העגלה מלאה במוצרים שאין בהם צורך או שיתקלקלו לפני שימוש אז בהחלט הגזמתי. לעומת זאת אם העגלה מלאה במוצרים שיש בהם צורך והם אכן יהיו בשימוש אז ייתכן שלא הייתה הגזמה אלא השקעה לטווח ארוך.

לעתים השקעה גדולה ואף מעט מוגזמת כרגע יכולה להועיל רבות בעתיד. כך לדוגמה לימוד של קורס ערב מקצועי, אשר כרגע ישאב כל זמן ואנרגיה פנויים, עשוי בעתיד לאפשר קפיצת מדרגה תעסוקתית. הפירות ייקצרו בעתיד.

לפני השקעה גדולה רצוי לעשות חשבון נפש ולהחליט האם זו השקעה שאנו שלמים איתה. יש לבדוק מה היא תדרוש מאיתנו בטווח הקצר, מה עשויים להיות הרווחים בטווח הבינוני והרחוק וכן מה הסיכוי שאותם רווחים אכן יגיעו.
רק לאחר מכן ניתן להחליט כיצד לפעול.

במקרה שאכן נלקחה החלטה לפעול זהו הזמן לשנס מותניים ולהתחיל לעבוד. לזכור את המטרה שלשמה אנו עובדים כה קשה אך להתמקד אך ורק בצעד הנוכחי, שכן כל צעד שנפספס הוא צעד שנצטרך לצעוד שוב וזהו פספוס שכן הזמן קצר והמלאכה מרובה.

%d בלוגרים אהבו את זה: