ווטסון ידידי

רק לפני שלושה ימים הוצא לורד בלקווד להורג. ד״ר ווטסון בכבודו ובעצמו היה זה שקבע את מותו. כעת עומדים שרלוק וד״ר ווטסון, המומים ואובדי עצות, מול הקבר הריק של אותו לורד בלקווד. ״אתה חושב שהוא באמת חזר לחיים?״ שואל ווטסון את שרלוק אשר עונה לו ״השאלה היא לא האם, אלא איך?״

סצנה זו, הפותחת את החקירה בסרט "שרלוק הולמס״, ביזארית ככל שתהיה, יכולה ללמד אותנו רבות על שאלות מכוונות ועל קבלת המציאות.

מונחת בפנינו סתירה שכן השכל הישר אומר לנו כי לא ייתכן שאדם שמותו כבר נקבע לפני מספר ימים יחזור לחיים ויעזוב את הקבר בו הוא קבור. מצד שני אי אפשר להתווכח עם העובדות. לורד בלקווד לא נמצא בקברו ואף יש עד ראייה הטוען שראה אותו הולך אל מחוץ לבית הקברות.

שרלוק, בלש מיומן, חד ובעל ניסיון יודע שעם העובדות אי אפשר להתווכח. עד כמה שקשה להאמין, אותו המקרה אכן קרה ולכן כל שיש לעשות הוא להשלים עם המציאות ולהתמודד עם המצב העומד בפניו. לאחר שנכנע למציאות רק שאלה אחת נותרה – איך זה קרה?

לעתים המציאות קשה לעיכול וכמעט בלתי אפשרית לקבלה, אולם לא ניתן להתווכח איתה. קבלת המציאות דורשת ענווה וכן מיומנות לזהות את העובדות, אך זה המקום ממנו אפשר להתקדם ולשאול את השאלות הנכונות.

האם גם לכם יש שאלות המפקפקות במציאות? אם כן, מה הן השאלות מקבלות המציאות שיכולות לקדם אתכם?

%d בלוגרים אהבו את זה: