יום מוצלח

24 שעות. 1440 דקות. 863,000 שניות. חלקן מוארות, חלקן חשוכות. כשליש מהן אנו מבלים בשינה. מתוך 16 השעות הנותרות אנו מבלים זמן לא מבוטל באכילה, היגיינה ושאר צרכים קיומיים בסיסיים. אם כך, מה במעט השעות שנותרו הופך יום למוצלח יותר או מוצלח פחות?

אני טוען שיום מוצלח הוא יום בו עמדנו במטרות שהצבנו לעצמו ויצרנו התקדמות. לא סתם תשמעו אנשים מתייחסים לימים לא מוצלחים כ״ימים מבוזבזים״. הם מבוזבזים מפני שלא נעשתה בהם התקדמות.

לפי ההנחה הזו, מתכון ליום מוצלח צריך להכיל מטרות חיוניות וברות השגה. אם המטרות לא חיוניות לא ניצור התקדמות. אם הן לא קטנות מספיק לא נצליח לעמוד בהן.

אני אוהב להתחיל את היום עם מטרות קטנות בדמות אימון ומדיטציה. הן אכן קטנות וברות השגה, חיוניות וגורמות לי להתחיל את היום עם הצלחות בטוחות. הן נותנות לי מוטיבציה ואנרגיה לקראת המשך היום.

לאחר מכן אני אוהב לפנות למשימות שהן בראש סדר העדיפויות שלי. כך אני מרוויח פעמיים. פעם אחת מכך שאני מנצל את הזמן בו אני מרוכז ורענן כדי לטפל בדברים שחשובים לי ביותר. פעם שנייה בכך שגם אם אספיק רק דבר אחד היום, הוא יהיה הדבר החשוב ביותר, ייצור התקדמות ויהפוך את היום למוצלח.

ימים מוצלחים לא חייבים להיות מסתוריים. הם לא נופלים מהשמיים ובתמורה מצפים שנאמר אמן. זו אחריות שלנו ליצור אותם על ידי תכנון, הרגלים ומיקוד.

איזה דבר אחד קטן שתעשו היום יהפוך את היום למוצלח?

%d בלוגרים אהבו את זה: